Jak chronić rośliny przez chorobami?

Często grzyby nawet wyspecjalizowały się we współpracy z pewnymi gatunkami roślin. Wiedzieć o tym powinni przede wszystkim grzybiarze, bo w przypadku roślin leśnych mikoryza (sprawdź ofertę),bo tak nazywa się taki rodzaj symbiozy, opisanej zresztą po raz pierwszy przez polaka, botanika Franciszka Kamieńskiego pod koniec XIX wieku, to zjawisko wręcz powszechne. I, dzięki tej wiedzy, zbieracze zdają sobie sprawę, że by znaleźć maślaki, należy szukać ich nieopodal sosny, koźlaków w bliskim sąsiedztwie brzóz, borowików natomiast tak, gdzie rośnie sosna, buk, dąb czy grab.

Kiedy przyjrzymy się opcjom efektywnego odśnieżania powierzchni na zimę, przyznać powinniśmy, że to właśnie chlorek magnezu jest niezwykle skutecznym związkiem chemicznym. Pomaga on rozwiązywać problem odśnieżania w nieinwazyjny i bardzo korzystny sposób. Właściwości chlorku poznało już wiele osób, które co roku zmagają się z tym problemem w okresie zimowym. Wyjątkowość tego rozwiązania leży w szczególności w efektywności oraz niesamowitej wydajności, dlatego odnotowuje się spore zainteresowanie.

 

Istnieje dość dużo różnych przyczyn, które pomnażają możliwość występowania i rozrostu mchu na trawnikach. Zdarza się, że są to pomyłki użytkowników, jak zbyt niskie koszenie trawnika, lub jego zbyt częste podlewanie. Powodem rozrostu mchów może być jednak zbyt małe nasłonecznienie, a nawet mało przepuszczalna, uboga i zbytnio zakwaszona gleba. Jak więc zaradzić problemowi mchu? Można zacząć od podstawowych rzeczy, jak zwiększenie wysokość koszenia trawy. Z czynności wymagających trochę więcej zachodu, możemy wykonać aerację trawnika- chodzi głównie o napowietrzenie gleby poprzez rozbicie podłoża, dzięki czemu zachęcimy trawy do bardziej intensywnego krzewienia się. Możemy też odkwasić trawnik za pomocą wapna. Możemy także zainteresować się środkami chemicznymi przeciwdziałającymi rozrostowi mchu, jak np. Mogeton – znajdziemy go w większości sklepów ogrodniczych.

 

Comments are closed