Szkółka drzew i krzewów

Projektanci i wykonawcy ogrodów zaopatrują się w rośliny w wybranych przez siebie miejscach. Jest to przede wszystkim szkółka drzew i krzewów, która oferuje szeroką gamę roślin najlepszej jakości w wyjątkowych cenach. Szkółki to nie tylko dystrybutorzy drzew i krzewów, ale przede wszystkim producenci. Zazwyczaj w takich szkółkach dochodzi do szczepienia drzew i krzewów, dzięki czemu powiększa się asortyment. Oferta szkółki obejmuje rośliny uprawiane w pojemnikach, które mogą być sprzedawane cało rocznie, rośliny z bryłą korzeniową i ziemią, zawinięte w materiał, który chroni korzenie, a także rośliny z nagimi korzeniami, najbardziej narażone na uszkodzenia.

W takich szkółkach można również uzyskać fachową pomoc wyszkolonych, profesjonalnych sprzedawców, w zakresie dobierania i pielęgnacji roślin do danego ogrodu. Dzięki takim poradom amator, bądź osoba, która ma wątpliwości nie popełni błędów i nie wyda pieniędzy na drzewo, czy krzew, który nie będzie pasował do koncepcji ogrodu, albo który nie przyjmie na danym terenie. Doradcy podpowiedzą również, w jaki sposób zasadzić dany gatunek drzewa, bądź krzewu, powiedzą jaki nawóz jest najlepszy i jak dbać o roślinę w każdej porze roku.

Szkółki drzew i krzewów prowadzą zazwyczaj sprzedaż hurtową i detaliczną, można osobiście pojechać i wybrać roślinę, ale istnieją również szkółki online, które oferują własny transport pod wskazany adres. W szkółkach kupować można zazwyczaj od pierwszego marca do końca listopada. Różne szkółki specjalizują się w różnego typu roślinności. Wiele z nich skupia się na produktach najbardziej popularnych, takich jak drzewka alejowe, formy szczepione, czyli klony, akacje, jesiony, brzozy, albo modrzewie, miniaturowe wierzby, liściaste krzewy oraz rośliny pnące. Bardzo wiele szkółek dostosowuje się do potrzeb klienta i jest w stanie sprowadzić dany gatunek rośliny na specjalne zamówienie. Bardzo atrakcyjne jest także to, że przy większym zamówieniu właściciel oferuje własny transport.

Comments are closed